Komfortzóna, a legnagyobb ellenségünk?

Nagyon sokan vagyunk úgy, hogy szeretjük az életünket a szokásos ütemben élni. Úgy érezzük jól magunkat, (vagy inkább csak hisszük) ha minden úgy megy, ahogy megszoktuk. Sokszor szeretnénk változást, de változtatni az életünkön és a szokásainkon már kevésbé.  

Azt viszont az elmúlt évek során megtanultam, hogy a siker és a haladás a komfortzónán kívül van. Ahhoz, hogy változást érjünk el az életünkben olyan dolgokat kell tennünk, amit korábban nem. Ami nehézségekkel és sokszor kudarcokkal teli. Rengetegszer kell olyan dolgot megtennünk, amit nem feltétlen akarunk, amihez fogalmunk sincs. Ha azt várjuk, hogy a dolgok maguktól jobbra fordulnak, akkor üldögélhetünk még egy darabig a teraszon. Egyszerűen muszáj fejlődnünk és képezni magunkat, különben lemaradunk. 

Az elmúlt években nekem leginkább a technológiával gyűlt meg a bajom. Számtalanszor kerülgetett az agyvérzés, amikor teljesen 0 tudással kezdtem neki egy Bincance regisztrációnak, vagy egy Metamasknak. Azt se tudtam, hogy mit jelent az a szó, hogy swapolni vagy mi a bánatra való a Ledger. Annyiszor éreztem azt, hogy én ezt feladom, nem csinálom tovább, de végül csak nem tettem. Sajnos nagyon hamar begurulok, ha nem sikerül elsőre valami, hát itt azért a kitartásomat próbára tette az élet. 

 Ezt a honlapot is én csináltam, egy YouTube videó alapján. Fogalmatlanul kattintottam úgy, hogy a videóban mondta a jó ember. Egyáltalán nem értek hozzá, nem is értettem, hogy mit csinálok. Persze van egy nagyon kedves ismerősöm, aki szívesen segít, ha megkérem, de nem zaklathatom minden aprósággal.  

Mit ajánlok én?

Ami nekem bevált az az, hogy mindennek megpróbálok utánanézni a YouTube-on, hiszen manapság már mindenről van valamilyen tutorial videó. Ha kitartóak vagyunk és nem adjuk fel könnyedén, akkor a sok szenvedés idővel teljesen rutinos tevékenységgé alakul és ez lesz a megszokott és normális. Ehhez viszont nagyon hosszú út vezet.